MEGA-TEST: Sony HX750 testujemy najnowszy LED TV Sony!

Tym razem nie testujĘ, a testujeMY 🙂 Obszerny test najnowszego LED TV Sony – modelu HX750 to efekt mojej współpracy z najlepszym Polskim forum tematycznym – HDTVPolska.com.

Mam nadzieję, że się wam spodoba 🙂 Gmeru – czyli administrator wykonał całą recenzję (zdjęcia, test funkcji multimedialnych, oceny subiektywne), a do mnie należała cała część pomiarowa i testy techniczne. Czyli od testu trybów aż do sekcji „tv jako monitor komputerowy”.

Przejdź do testu na HDTVPolska.com

Wszelkie opinie mile widziane!

 

Maciej Koper – założyciel SkalibrujTV.pl i bloga, na którym jesteś. Moje teksty znajdziesz także w miesięczniku AudioVideo i na najlepszym forum branżowym HDTVPolska.com                                    
Poznaj ofertę kalibracji TV

2 komentarze do“MEGA-TEST: Sony HX750 testujemy najnowszy LED TV Sony!”

 1. Brak informacjo o czerni/jasności bieli/współczynniku kontrastu po kalibracji co jest dość ważne. Dodatkowo mam pytanie która jest lepsza matryca ta z Sony czy ta Toshiba WL863, oczywiście po kalibracji. Pozdrawiam

  • m.koper says:

   Cytuję z testu:

   „Punkt centralny:

   – kontrast: 2650:1”

   To wartość po kalibracji. Na nieskalibrowanej matrycy może wahać się w przedziale 2000:1 – 8000:1. Wartość czerni/bieli można łatwo i w miarę precyzyjnie wyliczyć już z tego.

   Matryca Toshiby WL863 ma strasznie rozjechane spektrum barw i słabe możliwości korekcji, a do tego znacznie słabsze kąty widzenia. Nie polecam.

Wypowiedz się

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook