Hisense

Kalibracja Hisense A85H w Wołominie

Hisense to bardzo prężnie rozwijająca się marka, która na przestrzeni lat stale dowodzi to oferowanymi na rynku telewizorami. Firma przykłada wszelkie starania, aby zapewnić użytkownikom najlepszą jakość obrazu w jak najbardziej atrakcyjnej cenie. Hisense A85H to nowy model z linii OLED chińskiego producenta na 2022 rok. Oferuje on najwyższą jakość obrazu, dzięki zastosowaniu organicznego panelu OLED, który oferuje perfekcyjną czerń, nieskończony kontrast i bardzo bogate kolory. Jako że telewizor jest oficjalnym partnerem Mistrzostw Świata FIFA 2022, to nie mogło tu zabraknąć udogodnień dla fanów piłki nożnej, bowiem nowy model A85H wyposażony został w 120 Hz matrycę, która zapewni nam widowisko sportowe w najlepszej jakości. Oprócz tego mamy tutaj także porty HDMI 2.1, z obsługą funkcji VRR, ALLM i AMD FreeSync, które w połączeniu z panelem o wysokim odświeżaniu idealnie, pozwolą nam w pełni wykorzystać możliwości konsol nowej generacji. W nowym modelu nie zapomniano również o fanach kina, ponieważ mamy tu też wsparcie dla treści HDR10+ i Dolby Vision, dzięki czemu nasze ulubione filmy i seriale, będą wyglądać jeszcze bardziej realistycznie. Wszystkie wymienione wyżej cechy nowego modelu A85H sprawiają, że jest to telewizor godny uwagi, dla osób szukających telewizora, który zapewni nam najwyższą jakość obrazu, nie wydając przy tym większej sumy pieniędzy. A jak nowy model Hisense wypadnie podczas profesjonalnej kalibracji? Sprawdźmy to!

Relacja z kalibracji Hisense A85H w Wołominie – Jak nowy OLED chińskiego producenta, wypada podczas profesjonalnej kalibracji?

Klient korzystał głównie z telewizji satelitarnej oraz sporadycznie z odtwarzacza DVD. Klient wybrał podstawowy wariant kalibracji, który w tym przypadku zawiera:

  • Kalibrację trybu pod treści SDR (4K, HD),

KALIBRACJA POD TREŚCI SDR (HD/4K)

Telewizor zastaliśmy na ustawieniach trybu obrazu „Standardowy”, który jest domyślnym trybem obrazu w telewizorach Hisense. I tak jak już możemy się domyślić, tryb obrazu „Standardowy”, który jest nam bardzo dobrze znany, nie ukaże pełni możliwości tego telewizora pod kątem jakości i wierności odwzorowania obrazu. Charakterystykę tego trybu obrazu ukazują poniższe pomiary:

Widząc powyższe wykresy, widzimy typowy problemy, które zobaczyć możemy w nieskalibrowanych odbiornikach i co najważniejsze wpływają one negatywnie na obraz. Na wykresach balansu bieli widzimy duże wybicie niebieskiego,  przez co odcienie bieli i czerni wpadać będą w kolor niebieski, co w rezultacie skutkować będzie „zimnym” i niemiłym dla oczu obrazem (nadmiar światłą niebiskiego). Kolory, jak możemy zobaczyć mocno odbiegają od norm Rec. 709, przez co barwy wyświetlane przez telewizor, będą nienaturalne i przesycone. Na sam koniec widzimy wybitą „gamme”, która z kolei skutkować będzie zabiciem detali w czerni i bieli, czego za wszelką cenę nie chcemy, ponieważ mamy zobaczyć wszystko, co pierwotnie powinno być widoczne dla odbiorców. W rezultacie oglądanie treści na takich ustawieniach obrazu mija się z celem, ponieważ chcemy zobaczyć tutaj obraz pełny jakości, który będzie wyglądał dokładnie tak, jakbyśmy widzieli go własnymi oczami na żywo.

Ujęcie z filmu YouTube "Nature Morning 4K in Europe" przed kalibracją

Ujęcie z filmu YouTube „Nature Morning 4K in Europe” przed kalibracją

Ujęcie z filmu YouTube "Nature Morning 4K in Europe" przed kalibracją

Ujęcie z filmu YouTube „Nature Morning 4K in Europe” przed kalibracją

Kalibracja trybu pod treści SDR przebiegła bezproblemowo z bardzo dobrymi wynikami końcowymi, co też potwierdzają pomiary po-kalibracyjne. Jak widzimy, balans bieli nie jest już zdominowany przez niebieski kolor, dzięki czemu biel i czerń jest idealnie odwzorowana, a nasze oczy nie będą się już męczyć. Kolory idealnie pokrywają się po kalibracji z paletą barw według normy Rec.709, dzięki czemu telewizor kolory są teraz naturalne i perfekcyjnie odwzorowane. Na koniec wyprostowana została gamma, do targetu 2,35, przez co żaden detal w filmach i serialach nam już nie umknie. Finalnie otrzymujemy obraz, idealny pod każdym względem, który równać może się z obrazem, jaki zobaczyć możemy na monitorach referencyjnych w  profesjonalnych studiach filmowych.

Ujęcie z filmu YouTube "Nature Morning 4K in Europe" po kalibracji

Ujęcie z filmu YouTube „Nature Morning 4K in Europe” po kalibracji

Ujęcie z filmu YouTube "Nature Morning 4K in Europe" po kalibracji

Ujęcie z filmu YouTube „Nature Morning 4K in Europe” po kalibracji

Klient tak jak wielu innych był bardzo zadowolony z efektów kalibracji. Tak jak każdy inny klient po zakończonym procesie ustawiania obrazu, otrzymał raport kalibracji w którym spisane zostały wszystkie parametry kalibracyjne. Dzięki czemu klient będzie w stanie przywrócić ustawienia kalibracyjne, gdyby telewizor został przywrócony do ustawień fabrycznych.

Zainteresowanych kalibracją zapraszam do zapoznania się z ofertą SkalibrujTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *