Hisense

Kalibracja Hisense A9H w Gnieźnie

Hisense A9H to nowy model z linii OLED chińskiego producenta na 2022 rok. Warto zaznaczyć, że marka Hisense jest oficjalnym partnerem Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Nowy model oferuje najwyższą jakość obrazu, dzięki zastosowaniu organicznego panelu OLED, który oferuje perfekcyjną czerń, nieskończony kontrast, bogate kolory i bardzo szerokie kąty widzenia. Model A9H wyposażony został w 120 Hz matrycę oraz porty HDMI 2.1, obsługujące VRR, ALLM i AMD FreeSync Premium, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w grach i dynamicznych rozgrywkach sportowych. W nowym modelu nie zapomniano również o wsparciu dla treści HDR10+ i Dolby Vision, co na pewno powinno zadowolić fanów seansów filmowych. W kwestii dźwięku nowy model A9H obsługuje Dolby Atmos i DTS: X, które zapewnią nam bardzo dobrej jakości dźwięk przestrzenny, dzięki czemu będziemy mogli poczuć się jak na sali kinowej. Model A9H to naprawdę kusząca propozycja dla osób szukających telewizora, który zaoferuje najwyższą jakość obrazu, dlatego na pewno warto rozważyć wybór tego modelu. A jak nowy model wypadnie podczas profesjonalnej kalibracji? Sprawdźmy to!

Relacja z kalibracji Panasonica LX940 w Świnoujściu – Jak nowy model japońskiego producenta, wypada podczas profesjonalnej kalibracji?

Klient korzystał głównie z telewizji satelitarnej. W związku z czym wybrany został podstawowy wariant kalibracji, który w tym przypadku zawiera:

  • Kalibrację trybu pod treści SDR (4K, HD)

KALIBRACJA POD TREŚCI SDR (HD/4K)

Telewizor zastaliśmy na ustawieniach trybu obrazu „Standardowy”, który jest fabrycznym trybem obrazu w telewizorach Hisense. Charakterystykę tego trybu obrazu ukazują poniższe pomiary:

Jak możemy zobaczyć tryb obrazu „Standardowy” jest to tryb, który możemy śmiało porównać do znanych nam już trybów „standardowych” innych producentów. Na wykresach możemy zobaczyć typową charakterystykę dla właśnie domyślnych trybów obrazu. W balansie bieli zobaczyć można duże wybicie niebieskiej barwy, przez co biel i czerń przefarbowane będą na kolor niebieski, co w rezultacie będzie dużym problemem podczas oglądania ciemnych i jasnych scen w filmach i serialach. Do tego dochodzą przesycone i nienaturalne kolory, które słabo pokrywają się z normami Rec. 709, a wybita „gamma”, z kolei skutkować będzie zaburzeniem widoczności detali w bieli i czerni. W rezultacie obraz będzie wyglądał po prostu źle, a jakość obrazu, jaką będziemy mogli zobaczyć podczas oglądania profesjonalnie zmontowanych produkcji filmowych, nie będzie należała do najlepszych.

Ujęcie z filmu YouTube "FLYING OVER VIETNAM" przed kalibracją

Ujęcie z filmu YouTube „FLYING OVER VIETNAM” przed kalibracją

Ujęcie z filmu YouTube "FLYING OVER VIETNAM" przed kalibracją

Ujęcie z filmu YouTube „FLYING OVER VIETNAM” przed kalibracją

Obraz po prawidło wykonanej kalibracji przeszedł dużą metamorfozę. W balansie bieli nie mamy już nadmierności niebieskiego koloru, dzięki czemu obraz nie jest już niebieski, a bieli i czerń pozostają prawidłowo odwzorowane. Kolory z przesyconych stały się naturalne i perfekcyjnie odwzorowane, dzięki czemu pokrywają się one teraz idealnie z normami Rec. 709. Na koniec wyprostowana została gamma, poziomu 2,35, przez co obraz będzie bogaty w detale, a nie jak miało to miejsce na fabrycznych ustawieniach, gdzie detale ginęły nam przez wybitą gammę. W rezultacie przekłada się nam to na idealnie odwzorowany i bogaty obraz, który bez dwóch zdań można nazwać idealnym. Charakterystykę obrazu po kalibracji ukazują poniższe wykresy:

Ujęcie z filmu YouTube "FLYING OVER VIETNAM" po kalibracji

Ujęcie z filmu YouTube „FLYING OVER VIETNAM” po kalibracji

Ujęcie z filmu YouTube "FLYING OVER VIETNAM" po kalibracji

Ujęcie z filmu YouTube „FLYING OVER VIETNAM” po kalibracji

Klient tak jak wielu innych był bardzo zadowolony ze zmian, które nastąpiły w jego telewizorze. Tak jak każdy inny klient po zakończonym procesie ustawiania obrazu, otrzymał raport kalibracji, w którym spisane zostały wszystkie parametry kalibracyjne. Dzięki czemu będzie on w stanie przywrócić ustawienia kalibracyjne, gdyby telewizor został przywrócony do ustawień fabrycznych.

Zainteresowanych kalibracją zapraszam do zapoznania się z ofertą SkalibrujTV

2 komentarze “Kalibracja Hisense A9H w Gnieźnie”

  1. Czemu nie wrzucacie pomiaru najlepszego trybu fabrycznego? 🤣 Co za scam

    • Wpis jest relacją z kalibracji, więc opisany został tryb, którego używał wcześniej klient. To nie jest test telewizora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *