Bez kategorii

Udział w programie „Gadżet” dla TVN Turbo

W lutym bieżącego roku zaproponowano mi występ w roli eksperta w programie „Gadżet” (sezon 10), który emitowany jest na kanale TVN Turbo. Tematem przewodnim odcinka były wyświetlacze płaskie i ich kalibracja. Przed nagraniem poproszono mnie o sporządzenie odpowiedzi na przygotowane wcześniej pytania. Znajdują się one w poprzednim wpisie.

Odcinek został wyemitowany w sobotę 6 kwietnia 2013 roku. Interesujący Nas fragment można obejrzeć na dailymotion:

TVN Turbo Gadżet 6.4.2013, Wybór telewizora i…

Odcinek został nagrany w jednej z sal pokazowych salonu Media Centrum przy ulicy Hynka. Polecam i pozdrawiam 🙂

3 komentarze “Udział w programie „Gadżet” dla TVN Turbo”

  1. dziś Maciej kalibrował mój telewizor sony Sony KDL-42W805 jestem pod wrażeniem, polecam obraz żyletka.niesamowite kolory , wyrazistość obrazu itd….warto skalibrować telewizor, polecam i pozdrawiam wszystkich którzy się wachają

  2. Zdecydowałem się na profesjonalną kalibrację ze względu na mnogość opcji we współczesnych TV i własne ustawienia są złudne. Wzorem jakości obrazu był dla mnie Sony Trinitron. Zakupiony Samsung 65″ serii 9000 w fabrycznych ustawieniach wydawał się dobry ale mnie nie zadowalał. Próbowałem wprowadzać własne korekty jednak ciągle „czegoś” mi brakowało lub było w nadmiarze. W końcu zdecydowałem się na profesjonalną kalibrację i … najpierw drobne rozczarowanie, obraz inny ale czy idealny ? Przeszkadzały mi zapamiętane poprzednie kolory. Dałem sobie czas na własny reset. Przeglądałem wszystkie kanały aby znaleźć błędy. W końcu „wyczytałem” obecność wszystkich odcieni barw, zapomniałem poprzednie ustawienia i mogę stwierdzić, że jestem usatysfakcjonowany. Warto to zrobić jeżeli cieszy nas kolor najbardziej zbliżony do natury. Oczywiście wprowadziłem własne korekty: nasycenie kolorów na nieco mniejsze oraz tonację kolorów na chłodną. Takie mam osobiste upodobania. Z czystym sumieniem polecam miłośnikom dążenia do doskonałości. Warto!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *