LED TV

Kalibracja Philips PUS8057 w Gliwicach

Philips PUS8057 to nowy przedstawiciel telewizorów LCD holenderskiego producenta na 2022 rok. Modele ósmej serii zasłynęły tym, że oferowały użytkownikom, odbiornik o bardzo wysokiej jakości obrazu w bardzo atrakcyjnych cenach. Kalibrowany przez nas model PUS8057 wyposażony został w matrycę typu IPS, która cechuje się szerokimi kątami widzenia oraz dobrym odwzorowaniem barw, dzięki zastosowaniu diod PFS LED, które pokrywane są luminoforem, pozwalającym na znaczne poszerzenie palety barw, przez co nowy model wyróżnia się na tle zwykłych telewizorów LCD. Nowością w nowym modelu jest także nowy i wydajniejszy procesor P5, który odpowiadać nam będzie za jeszcze lepsze przetwarzania obrazu i audio w czasie rzeczywistym. Na końcu warto też wspomnieć o zastosowanym tu autorskim systemie oświetlenia „Ambilight” z 3 strefami podświetlania, które nadadzą nocnym seansom jeszcze lepszych wrażeń. A jak wypada omawiany model podczas profesjonalnej kalibracji? Sprawdźmy!

Relacja z kalibracji Philips PUS8057 w Gliwicach – Jak następca nowy model holenderskiego giganta, wypada podczas profesjonalnej kalibracji?

Klient korzystał głównie z telewizji satelitarnej i odtwarzacza DVD. W związku z czym wybrany został podstawowy wariant kalibracji, który w tym przypadku zawiera:

  • Kalibrację trybu pod treści SDR (4K, HD)

KALIBRACJA POD TREŚCI SDR (HD/4K)

Telewizor zastaliśmy na ustawieniach trybu obrazu „Standard”, który jest domyślnym trybem obrazu w telewizorach Philips, zaraz po pierwszym uruchomieniu systemu. Charakterystykę tego trybu obrazu ukazują poniższe pomiary:

Jak możemy zobaczyć tryb obrazu „Standardowy” jest to tryb, który bardziej przekłamuje obraz niż przedstawia go tak jak powinien wyglądać finalnie. Mamy tu do czynienia z typowymi anomaliami, które zobaczyć możemy w nieskalibrowanych telewizorach. A mowa tu dokładniej o dużym wystrzale niebieskiej barwy w balansie bieli, przez co biel i czerń przefarbowana będzie na kolor niebieski, a w rezultacie także cały obraz. Kolory są przesycone, przez co obraz wydawać się może „cukierkowy”. Na sam koniec gamma, która jest mocno wybita, powodować będzie utratę bardzo dużej ilości detali w czerni jak i bieli.

Ujęcie z filmu YouTube "Magnificent Views of the Earth" przed kalibracją

Ujęcie z filmu YouTube „Magnificent Views of the Earth” przed kalibracją

Ujęcie z filmu YouTube "Magnificent Views of the Earth" przed kalibracją

Ujęcie z filmu YouTube „Magnificent Views of the Earth” przed kalibracją

Kalibracja trybu pod SDR przebiegła bezproblemowo i z bardzo dobrymi wynikami końcowymi. Obraz przeszedł dużą metamorfozę i trudno powiedzieć, że nie widać różnicy. W balansie bieli nie dominuje nam już kolor niebieski, dzięki czemu biel i czerń wyświetlana jest w naturalnym stadium. Kolory z przesyconych i agresywnych stały się naturalne idealnie odwzorowane oraz pokrywają się idealnie z normami Rec. 709. Na koniec gamma, która wcześniej była wybita, teraz stała się liniowa i wyrównana do poziomu 2,35, przez co żaden detal już nam nie ucieknie. W rezultacie przekłada się nam to na idealnie odwzorowany i bogaty obraz, który możemy jednym słowem nazwać kinowym. Charakterystykę obrazu po kalibracji ukazują poniższe wykresy:

Ujęcie z filmu YouTube "Magnificent Views of the Earth" po kalibracji

Ujęcie z filmu YouTube „Magnificent Views of the Earth” po kalibracji

Ujęcie z filmu YouTube "Magnificent Views of the Earth" po kalibracji

Ujęcie z filmu YouTube „Magnificent Views of the Earth” po kalibracji

Klient tak jak wielu innych był bardzo zadowolony ze zmian, które nastąpiły w jego telewizorze. Tak jak każdy inny klient po zakończonym procesie ustawiania obrazu, otrzymał raport kalibracji, w którym spisane zostały wszystkie parametry kalibracyjne. Dzięki czemu będzie on w stanie przywrócić ustawienia kalibracyjne, gdyby telewizor został przywrócony do ustawień fabrycznych.

Zainteresowanych kalibracją zapraszam do zapoznania się z ofertą SkalibrujTV

One Response to “Kalibracja Philips PUS8057 w Gliwicach”

  1. To nie jest holenderski tv tylko Chinaland tpvision. Po co kalibrować jeśli szkło i tak się podda po roku?;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *